Ako prvá si získala spoločnosť Palomar s laserovým systémom LUX 1540 certifikát FDA na odstraňovanie jaziev a strií.

Lux1540 vytvára pomocou vysoko přesných mikrolúčov úzké, hlboké stĺpce koagulovaného tkániva v pokožke kým  rohová vrstva kože zostáva neporušená.

Jazva je súčasťou prirodzeného procesu hojenia kože. Vzniká ako následok násilného porušenia kože a jej rozsah a vzhľad závisí od mnohých okolností. Jazva mení svoj tvar a veľkosť až 18 mesiacov od svojho vzniku. Obzvlášť vážne poranenia môžu spôsobovať červené, vyvýšené, neustále sa rozširujúce jazvy, ktoré svrbia, štípu, či bolia a v neposlednom rade aj obmedzujú pohyblivosť kĺbov. Tento esteticko-psychický problém, ktorý môže spôsobovať dokonca aj výrazné pracovné obmedzenie sa dá u nás úspešne riešiť.

 Ako zákrok prebieha?

Pokožku Vám pred zákrokom vyčistíme, nasadíme Vám ochranné okuliare.
Lekár v asistencii so zdravotnou sestrou Vám následne budú na pokožku bod po bode prikladať hlavicu lasera (plocha 1 x 1 cm). Počas svetelného výboja v kontakte s kožou budete cítíť mierne pichnutie, resp. štípnutie. Po niekoľkých minútach Vás bude pokožka mierne páliť. 
Pri svetelnom výboji Vám laserová hlavica do pokožky vyšle laserové mikrolúče, v jednom mieste a pulze ich je 150. Tieto mikrolúče Vám v daných miestach spália kožu a podkožné tkanivo, čo vyprovokuje regeneráciu.
Pokožka je týmto zákrokom donútená k obnoveniu a v priebehu 3 - 4 týždňov po zákroku sa Vám tkanivo a koža úplne obmenia. Zákrok je potrebné opakovať niekoľkokrát, počet opakovaní je individuálny, požadovaný výsledok sa vo väčšine prípadov dosiahol po 3 - 7 opakovaniach, podľa typu jazvy.
Výsledkom je povrchovo zcelená a farebne kompaktná pokožka s výraznou redukciou jazvového tkaniva.

FOTKY PRED A PO

 

Cenník (cena za jeden zákrok)

OŠETRENIE CENA
odstránenie jazvy, strie  5 € / 1 pulz 
   

Cenu je možné po konzultácii upraviť v závislosti od neštandardnosti ošetrovanej plochy a individuálnych osobitostí.

 

 

Napíšte nám