Celotvárové ošetrenie touto technológiou sa využíva v estetickej medicíne ako nechirurgický lifting s vynikajúcimi estetickými výsledkami.

vyhladzovanie
Frakčný laser vytvára pomocou vysoko presných mikrolúčov úzke, hlboké stĺpce koagulovaného tkaniva v pokožke a zamši (epidermis a dermis), rohová vrstva kože (stratum corneum) zostáva neporušená.

Na dosiahnutie maximálneho omladzovacieho efektu sa odporúča absolvovať zákrok celkovo 3 x s mesačným až dvojmesačným odstupom medzi ošetreniami. Výsledný efekt vyhladenia vrások pretrváva 5 rokov.

Čím sa zákrok vykonáva?
Tento "omladzovací zákrok" vykonáva certifikovaný lekár laserom Palomar ICON. 

Komu je zákrok určený?

  • Ľuďom, ktorí nemajú v obľube injekčné, alebo inak invazívne zákroky na tvári, krku a dekolte.
  • Ľuďom, ktorí majú veľké množstvo drobných, stredne hlbokých a hlbokých vrások a výplň kyselinou hyalurónovou by pre nich predstavovala veľké finančné náklady.
  • Ľuďom, ktorých trápia pigmentové škvrny, jazvy po akné, a celkové nerovnosti na pokožke.
  • Ľuďom, ktorí majú najmenej 40 rokov ho odporúčame ako omladzovací zákrok.

Ako zákrok prebieha?
Pokožku Vám pred zákrokom vyčistíme, nasadíme Vám ochranné okuliare.Lekár v asistencii so zdravotnou sestrou Vám následne budú na pokožku bod po bode prikladať hlavicu lasera (plocha 1 x 1 cm). Počas svetelného výboja v kontakte s kožou budete cítíť mierne pichnutie, resp. štípnutie. Po niekoľkých minútach Vás bude pokožka mierne páliť – vtedy Vám sestrička bude po tvári prechádzať chladiacim valčekom. Pri svetelnom výboji Vám laserová hlavica do pokožky vyšle laserové mikrolúče, v jednom mieste a pulze ich je 150. Tieto mikrolúče Vám v daných miestach spália kožu a podkožné tkanivo, čo vyprovokuje regeneráciu.

Po zákroku, ktorý bude trvať od cca 15 - 45 min. (záleží od veľkosti ošetrovanej plochy) Vám na tvár zdravotná sestra nanesie ochladzovaciu hydratačnú masku, ktorú je potrebné cca 10 min. nechať pôsobiť.Pokožka je týmto zákrokom donútená k regenerácii, v priebehu 3 - 4 týždňov po zákroku sa Vám tkanivo a koža úplne obmenia.Výsledkom je farebne kompaktná a vypnutá pleť (bez pigmentových škvŕn, jaziev a vrások).

Ako budem vyzerať po zákroku?
Tesne po zákroku a cca 3 hodiny po ňom budete vyzerať ako by ste to trochu prehnali s opaľovaním (pokožka môže byť mierne opuchnutá).
Cca 12 hodín po zákroku si môžete dať make-up a kľudne ísť do práce.
2 - 3 dni po zákroku bude Vaša pokožka mať snedú farbu (ako keď zhnedne po opaľovaní).
Nasledujúce 3 týždne sa Vám pokožka bude postupne vypínať (je to spôsobené novotvorbou podkožného tkaniva a kože), takže môžete občas pociťovať mierne svrbenie- je to skôr výnimkou ako pravidlom.
Po 3 týždňoch môžete zákrok zopakovať, alebo sa rozhodnete, že Vám výsledný efekt postačuje.
Po druhom zákroku efekt vyhladenia vrások pretrváva cca 5 rokov.

Kto zákrok absolvovať nesmie?

  • Osoby, ktoré sú náchylné k výskytu žihľavky z tepla.
  • Osoby s diabetes mellitus oboch typov, ktoré majú sklon k pomalému hojeniu. Po konzultácií s lekárom sa zákrok musí otestovať najskôr na malej ploche. Klient však musí predložiť súhlas svojho diabetológa s ošetrením.
  • Osoby, ktoré majú vráskové implantáty. 
  • Osoby, ktoré majú aplikovaný botulotoxín pred menej ako 2 týždňami k termínu tohto zákroku.

Čo je potrebné dodržiavať pred alebo po zákroku? 

4 týždne pred a 4 týždne po je potrebné vyhýbať sa opaľovaniu (na slnku, aj v soláriu).

Cenník nechirurgický lifting

Tvár (okrem horných a dolných viečok)

    350 €    

Obe líca

200 €

Krk

200 €

Obe ruky - dorzá

160 €

Dolné viečka + okolie očí

120 €

Očné viečka dolné i horné

120 €

Očné viečka (d. a h.) + okolie očí

200 €

Dekolt

200 €

Krk, dekolt

350 €

   

Napíšte nám